Charisma cvičení

Cvičíme:

21. července 2011 v 17:47 | Ludmila Horová
Dva základní typy cvičení: dynamické a statické.
  • V dynamickém se energie pohybuje díky skutečnému pohybu, spolu s myslí a dýcháním.Cvičení slouží k posílení těla a ozdravení organismu. ( Vídeňská ul., sál DDM, Kt. ).
  • Různé typy statického cvičení se zakládají na tom, že vědomí a mysl mají vliv na všechny mnohočetné funkce organismu. Děje se tak skrze nervové a endokrinní systémy a jejich základní princip: Mysl je pánem energie a energie je pánem krve, tzn. energie a krev míří tam, kde je poznání. Způsob, kterým se toho dosahuje, je soustředění pozornosti "vnitřní práce" je hlavní cíl člověka v jeho hledání rozjasnění a seberozvoje - je to vzestup energie z přízemních center k vyšším. Je to velmi zjednodušený pohled na to, že cvičení skutečně přináší dovnitř harmonii a sjednocuje všechny lidské pocity.
  • Dynamické cvičení obsahuje:
Cviky pěti zvířat:
Soubor legendárních cvičení, které můžete nalézt v různých obměnách po celé Číně, kde je cvičí jak adepti bojových umění, tak i ti, kterým jde o to dožít se vysokého věku a těšit se dobrému zdraví.
Umění postojů:
Je tradičním cvičením, jehož různé podoby nejdete v různých stylech bojových umění a je s oblibou využíváno jakožto prostředek léčby a součást rehabilitace.
Lochan-kung /Lohan Gong/:
Vychází z dlouhé tradice vytváření a rozvíjení léčebně gymnastických cvičení. Je jedním z nejstarších systémů čchi-kungu. Jedná se o sestavu určitých cviků, jež se dotýkají člověka v jeho celistvosti. S pomocí Lochan-kungu protáhneme a posílíme svaly, šlachy ,vazy i kosti, promasírujeme vnitřní orgány a zostříme své smysly. Především si však díky tomuto cvičení zajistíme harmonickou výměnu a hospodaření s energií.
Automanuální komplex:
Masáž biologicky aktivních bodů.
 
 

Reklama